Opća bolnica "Dr. Josip Benčević"

Andrije Štampara 42
35000 Slavonski Brod
HRVATSKA

telefon: +385 35 201-201
telefaks: +385 35 446-121
opca-bolnica-sb@sb.htnet.hr

Posjete bolesnicima:
radnim danom 15.00-16.00 h
nedjeljom i blagdanom 10.00-12.00 h

ODRŽAN EDUKACIJSKI TEČAJ

PSIHIJATRIJSKIH MEDICINSKIH SESTARA/TEHNIČARA

U organizaciji OB »Dr. Josip Benčević«, Odjela za psihijatriju, održan je Međužupanijski tečaj psihijatrijskih medicinskih sestara i tehničara Slavonije, Slavonija, 2016/2017.,11. 11. 2016. u Slavonskom Brodu.
Tema 2. MODULA TEČAJA III KATEGORIJE je Alkoholizam. Tečaju je bilo nazočno 55 medicinskih sestara/tehničara i 13 radnih terapeuta. Alkoholizam predstavlja kroničnu progresivnu bolest današnjice. Kao ne zdravstveno ponašanje, obrađen je u kontekstu institucionalne zdravstvene skrbi u bolnici i izvan bolničke institucionalne skrbi u KLA.

Ciljevi edukacijskog tečaja su:
povećanje znanja medicinskih sestara/tehničara o alkoholizmu, usvajanje pozitivnih stavova prema ovisnicima o alkoholu. Navedeno doprinosi podizanju razine kvalitete rada naših medicinskih sestara i promjenama kod apstinenata u smjeru željenog pozitivnog zdravstvenog ponašanja.

PREDAVAČI:
1. Marija Anđelić, bacc. med. techn.
2. Monika Golemović, dr. med. specijalizant psihijatrije
3. Katarina Marić Beraković, bacc. med. techn.
4. Martina Jurić, m.s.

Sustavna iskustva iz prakse u radu s ovisnicima o alkoholu ukazuju na potrebu dodatne edukacije medicinskih sestara/tehničara o alkoholizmu kao javnozdravstvenom problemu.